Maltese Terrier  özellikleri ve karakter yapısı oldukça minyatür bir ırk olup, ortalama boyu 17-22 cm, ağırlıkları ise 3-4 kilo arasında değişkenlik gösteren ciddi anlamda minik bir köpek türüdür. Vücut yapısına bakıldığında omuzdan yere kadar olan yüksekliği ile omuzdan kuyruk sokumuna kadar olan uzunluğu birbirine eşittir ve kafası vücuduyla orantılı olarak orta uzunluktadır. Vücudunu kaplayan o bembeyaz tüylerinin arasında size bakan sevimli yuvarlak koyu renkli gözleri ve siyah burnuyla dikkatleri üstüne çekmektedir. Maltese Terrier’in kürkü tek katmandan oluşur ve yere kadar uzanır. Bu ırkın dış kürkü daima beyaz renkten oluşur. Nadiren bazı ırkların kulaklarında soluk fildişi tonu veya limon rengine rastlamak mümkündür. Bu ırk upuzun ipeksi ve düz tüyleriyle tanınır ve tüylerinin uzun olmasının aksine hiç tüy dökmezler. Bu nedenle alerji sorunu olanlar için birlikte yaşayabileceği ideal evcil köpeklerden biridir.Maltese Terrier Özellikleri Ve Karakter Yapısı Maltese Terrier karakteri de kendisi gibi yumuşak huyludur.

Bu ırkı kısaca tanımlamak gerekirse, hayatları boyunca neşeli, sevecen, sahibine karşı her zaman sevgi dolu ve aşırı düşkün olduğu söylenebilir. Oldukça uyumlu köpeklerdir, rahatlıkla gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Yabancılarla ve diğer hayvanlarla arası iyi ama çocuklarla anlaşma konusunda zayıftırlar. Küçük çocuklu aileler için bu ırk doğru bir seçim olmayabilir, çünkü çocuklar farkında olmadan köpeğinize zarar verebilir. Fazla ilgiden hoşlanan  yalnız kalmayı sevmez ve uzun süreli yalnızlıklarda ayrılık kaygısı yaşarlar.

Sahiplerine Bağlılıkları Kıskançlık Derecesi’de

Bu köpeklerde en büyük problem fazla kıskanç olmaları ve sahibini kimseyle paylaşmak istememesidir. Herkese karşı havlama özelliği gösterirler. Bu durum kontrol altına alınmazsa ileride size sıkıntı oluşturabilir. Elitkopek ailesi olarak şunu da belirtmeliyiz ki, bazı hayvan üreticileri Maltese Terrier köpeğini zamanından önce doğum yaptırarak prematüre olarak dünyaya gelmesini sağlayıp normal boyutlarından daha küçük olan ve “teacup” diye adlandırılan köpekler üretmektedir. Normalden daha küçük olan bu köpekler birçok genetik hastalığa yatkın olabiliyor ve hayatları boyunca ciddi sağlık sorunları yaşayıp sonrasında hayatlarını kaybediyorlar. Bu tür köpeklerden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda sitemizden  http://www.elitkopek.com/ köpekler hakkınd a bilgi alabilir, güvenilir bir şekilde köpek satın alabilirsiniz. Maltese Terrier Özellikleri Ve Karakter Yapısı

Cevapla

Elit Köpek

Köpek Severlerin Buluşma Noktası

Elitkopek.com © Tüm Hakları Saklıdır