Labrador Özellikleri oldukça sağlam yapılı olup, ortalama yetişkin bir erkeğin boyu 57-62 cm, ağırlığı ise 27-34 kg arasında değişkenlik gösterirken, dişisinin boyu 54-40 cm, ağırlığı 25-31 kg arasındadır. Vücutları güçlü, dengeli ve orta büyüklüktedir. Bir Labrador’un en dikkat çekici özelliği, her türlü hava koşullarına dayanabilen kürküdür. Kürkün dış katmanı kısa ve yoğun tüylüdür dokunduğunuzda kaba bir his verir, kürkün alt katmanı ise yumuşaktır, köpeği soğuktan ve sudan korur. Kürk rengi ise, sarı, siyah ve çikolata kahvesi renginde olabilir. Fakat tüm vücut tek renklidir. Geniş bir kafası, güçlü koku alabilen burnu, makas gibi kapanan dişleri ve güçlü çenesiyle belirgin bir alın çıkıntısı vardır. Her daim sevimli bakan gözleri kestane ya da ela rengindedir. Orta büyüklükte kulakları aşağıya doğru sarkıktır. Kuyruğu orta uzunlukta uca doğru incelir, perdeli ayakları ise Labrador’ları iyi birer yüzücü yapar.

labrador özellikleri
http://www.elitkopek.com/

Labrador özellikleri arasında, mükemmel bir zekaya sahip ve öğrenmeye hevesli, sadık ve itaatkar köpeklerdir. Aynı zamanda duygusal, çocuklara karşı sabırlıdır. Ailesiyle birlikte vakit geçirmeyi sever, her ne kadar yavruyken sosyalleştirilmiş olsalar da yabancılara karşı mesafeli olabilirler. Bu köpeklerin koruma ve bekçilik yaptığı bilinse de aslında koruma köpeği olmakta pek başarılı değillerdir. Ama iyi birer gözcü olabilirler, tehlikeli bir durum sezdiklerinde havlayarak durumun fark edilmesini sağlarlar. Oldukça hareketli olan bu ırk tam bir maceracıdır, etrafındaki her şeyi keşfetmeye bayılırlar. Enerjisi yüksek olduğundan yavruluk döneminden itibaren doğru bir şekilde yönlendirilmesi önemlidir. En iyi enerji harcama yöntemlerinden bir tanesi Labrador’ların en sevdiği şey olan yüzmedir. Bu köpekler doğuştan iyi birer yüzücüdürler. Bir başka yöntem ise, bir nesneyi atıp geri getirmesini istediğiniz oyunlardır. Eğer yeterli egzersiz yapmasını sağlarsanız apartman hayatına uyum sağlayabilirler. Aksi halde zorlana bir.

Beslenme İle Alakalı Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

labrador özellikleri
http://www.elitkopek.com/

Labrador Retriever, yemek yemeği çok sever, bu durum onları obezite ya da zehirlenme gibi tehlikelere açık hale getirir. Özellikle yavruluk döneminde pil, metal para, mıknatıs gibi nesnelerden uzak tutulmalıdır. Aynı zamanda yemeğe olan bu sevgisi burunlarına gelen ilgi çekici kokunun peşinden onları sürükleyebilir ve aniden ortadan kaybolabilirler. Bugün baktığımızda sahibinin yanından kaybolan Labrador sayısı azımsanmayacak seviyededir. Kısaca şunu söylemek gerekirse, Labrador sahibini mutlu etmeyi çok sever, yani bir insanın bir köpekte arayabileceği bütün özelliklere sahiptir diyebiliriz. Siz de bir Labrador Retriever köpeği satın almak isterseniz, sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Cevapla

Elit Köpek

Köpek Severlerin Buluşma Noktası

Elitkopek.com © Tüm Hakları Saklıdır