Bir köpek sahiplenmek ve onu aile dostu gibi görmek, pek çok kişi için cazip bir seçenek ve tercih gibi duruyor. Bu gibi konularda alacağınız kararlar önemli sorumluluk gerektirmektedir. Sağlık açısından köpeğin zamanında yapılmış planlama ve uygulamalarla birlikte, gözden geçirilmesi gerçekten çok önemlidir. Pek çok değişik hastalığa karşı aşılama ile beraber güvenli bir ortam yaratmak mümkündür.

Köpek Aşıları Hakkında Bilmeniz GerekenlerSadakati üst düzey ve sevecen yapıya sahip olan köpek türlerinin, insanlar tarafından çok sevildiği bilinmektedir. Bu sevgi çerçevesi içerisinde köpek sahibi olmak isteyenlerin evvela sağlık konusundaki problemleri geride bırakması çok önemlidir. Köpek aşıları bu süreçte kesinlikle ihmal edilmemeli ve aşılar zamanında yapılmalıdır. Özellikle vücut direncini artırdığınız köpek, mikroplara karşı dayanıklı olacak ve bulaşıcı hastalık riski taşımayacaktır. Küçük çocuklarınız ve bağışıklık sistemi düşük olan aile bireyleri düşünüldüğü zaman

Köpeklerin sağlıklı olması herkes adına önemli bir gereklilik olarak kendini göstermektedir. Veteriner eşliğinde ve uzman kabiliyeti ile birlikte, köpek aşıları konusunda üzerimize düşen görev ve her zaman belli bir zamanlama ile yerine getirmelisiniz. Böylelikle oluşması muhtemel hastalık konusunda, daha önceden almış olduğunuz tedbirlerin avantajını değerlendirebilirsiniz. Günümüz dünyasında insanların gerçekten en çok tercih ettiği ev hayvanlarının başında köpek geliyor. Düzenli bakım ve sağlıklı sonuçlarla birlikte, bu süreci herkes için avantaja çevirmek mümkün. Püf nokta zaman ayırmak ve takip etmek.

Köpek Aşıları Hakkında Bilmeniz GerekenlerDostunuzun Sağlığı İçin Köpek Aşıları Zamanınında Yapılmalı

Köpekler bir çok hastalığa gebe hayvanlardır. Özelikle dış dünya ile kurdukları temasta bir çok hastalığın hedefi haline gelirler. Bu hastalıklarla baş edebilmenin en önemli yolu ilgili aşıların zamanında yapılması gerekiyor. Her hayvanın periyodik olarak aşı zamanları bulunmaktadır. Eğer bunlar ihmal edilirse sizi üzücü sonuçlar beklemektedir.  Yapılacak aşıları veteriner hekiminizden öğrenebilirsiniz. Aşağıda aşı türleri ayrıcı bilgi sahibi olmanız için yazılmıştır. Ama hangi yaşta hangi hastalığa hangi aşı gerekiyor. İşte bu konuda danışmanınız hekimler olacaktır. Size verilecek olan karneyi takip ettiğiniz sürece bir sorun yaşamayacaksınız.

  • Kanlı İshal Aşısı
  • Gençlik Aşısı
  • Karaciğer Aşısı
  • Enfeksiyöz Laringotracheitis
  • Leptospirosis
  • Kuduz Aşısı

Cevapla

Elit Köpek

Köpek Severlerin Buluşma Noktası

Elitkopek.com © Tüm Hakları Saklıdır