Yorkshire Terrier
2 Aylık
Erkek ve Dişi

Satılık Yorkshire Terrier Türkiye’de ufak ırk köpeklerin öncüsü olarak bilinen önceliklikle bayanların çok ilgi duyduğu ırklardan.  Yorkshire popüler iliğini hiç kaybetmemiş cep salon köpekleri arasında yerini almıştır. Kısaca özelik olarak ve köken olarak baktığımızda adından da anlaşıla cağı gibi İngiltere de bulunan Yorkshire ilçesine ait olan özel bir ırktır. Boyutları 1.5 kg den 7-8 kg kadar değişkenlik göstermektedir. Tikap Yorkshire Terrier de  ise 1.5 kg geçmemektedir. Tüy yapısına baktınız da ipeksi yumuşak bir tüy yapısına sahiptir. Tüy uzatan gurup köpekler olması nedeniyle tüy dökümü pek yaşamazlar. Bilinen uzun tüyüne ortalama 1 ile 2 yaş arasında ulaşırlar. Bur da dikkat edilmesi gereken önemli bir husus pet kuaförle erken yaşlarda tanıştırılmalı karakteri oturduğu zaman  kabullenmede sorun yaşaya bilir siniz.

Yorkshire Terrier  popüler renkler

Yorkshire Terrier renk sıkılası koyu renkten  silver, biewer olarak geniş bir yelpazesi vardır. Renklere verilen isimler sizin kafanızı karıştırmasın sonuç itibariyle karakter ve boyut aynı dır. Bu ırka genel olarak baktınız da 1.5 kg olanlar ve standart renge sahip  olanlar makbul genelde bayanların tercih etiği bu ırk taşımada zorluk çekilmemesi adına tikap dediğimiz boyutuyla göz dolduruyor. Eğ itile bilirlik seviyeleri orta derecede dır  kolay uyum sağlar genelde ev ortamında bakılmaları sebebiyle şımarık büyümeleri nedeniyle biraz kararlı yaklaşım sergilen melidir. Uzu tüyleri nedeniyle iyi bir tüy bakımına ihtiyacı vardır. Tüylerinin bir yaşına kadar üç günde bir  bir yaşından sonra gün aşırı taranması gerekir aksi taktirde tüyler keçeleşip  matlaşır. Karakteri ve ev hayatına uyumuna bakar sak zorlanmadan bakabileceğimiz ufa kırk bir köpek ırkıdır.

Satılık Yorkshire Terrier yavruları Türkiye nin her iline garantili gönderim

Sahibini kıskanan bir ırk olması nedeniyle koruma içgüdüsü yabancılara karşı tepki göstermesini sağlar ama sadece havlayarak bu tepkiyi gösterir ileri pek gitmezler. İlk kez evinize bir köpek alacak sanız size tavsiye edebileceğimiz kokusu ve aşırı huysuzluğu olmayan tüy dökmeyen egzersiz ihtiyacı olmayan ve her gün gezdirmenize gerek olmayan gayet ev hayatına uyumlu bir ırktır. www.elitkopek.com sitemizden ırkın daha detaylı bilgisine ulaşa bilir siniz. Sizlere sunduğumuz her canlı bir aile ferdidir anlayışıyla seçimlerimizi yapmakta ve sağlık garantili sizlere sunumlar yapmaktayız sizlere sundunuz her canlı aşı karneli teslim edilmektedir. Türkiye genelinde ulaşımlarınız güvenilir şekilde sağlan maktadır. Elit köpek ailesi olarak sizleri bekliyoruz .

Cevapla

Elit Köpek

Köpek Severlerin Buluşma Noktası

Elitkopek.com © Tüm Hakları Saklıdır